25 јули 2012 | Кафе пауза

Трансформацијата на Ферари низ годините

Ферари е компанија за производство на спортски автомобили, основана од Енцо Ферари во 1929 година. Сè до 1947 година, овие автомобили биле наменети само за трки. Денес Ферари е симбол за луксуз и богатство.
Датум: 25 јул 2012

Најдобрите летни карипски дестинации

Карипскиот појас изобилува со многу острови кои со своите прекрасни песочни плажи, кристалното море и живата природа, се извонредна летна дестинација.

Brave (Храбра)

Филм за храброста и решителноста на млада и малку необична принцеза која треба да се соочи со ужасна клетва...

Вингсуит летање – врвно адреналинско искуство

Екстремен спорт кој добива популарност поради силниот наплив на адреналин и спектакуларната глетка за време на летот.

Еротскиот парк „Loveland“

Се наоѓа на егзотичниот остров Џеџу, познат како „корејскиот Хаваи“ и располага со 140 еротски скулптури.
Датум: 25 јул 2012
, Автор:

8 автентични доживувања во Турција

Турција има своја автентичност која е примамлива за секој посетител.