додаток | Кафе пауза

Колагенот е хит во светот веќе некое време, но дали вреди да се пие?

Се запрашавме дали е воопшто потребно редовно да се зема колаген како додаток во исхраната? Како точно работи?

Растопен кромид: Рецепт за најдобриот и најмекиот гарнир за месо

Кромидот ќе ги изгуби лутината и крцкавоста ако го испечете во рерна, а овој рецепт се нарекува стопен кромид бидејќи зеленчукот е толку мек по термичката обработка што се топи во устата.

Како да направите карамел?

Испробајте го нашиот рецепт уште денес и уживајте во неговата волшебност употребувајќи го како додаток врз палачинки, пуканки, сладолед, торти или колачи!

Совршен есенски моден додаток: Стаклени приврзоци направени со вистински желади

Погледнете ја галеријата, инспирирајте се и нарачајте го вашиот омилен!

Путер со вино: Неверојатен додаток за повкусни јадења

Виното многу често се користи во подготовката на голем број рецепти, при што им дава еден посебен вкус и мирис.

7 начини да добиете рамен стомак без диети и вежбање

Рамниот стомак е сон на секоја жена. За жал, многу жени не водат сметка за својата исхрана или не поминуваат време во теретана, па овој сон е скоро недостижен.

Брзо и лесно: Дознајте кој ве тргнал од листата на пријатели на Фејсбук

Некому ова ќе му изгледа непотребно и глупаво, но да бидеме искрени, многумина од нас се имаат запрашано дали и кои пријатели нè имаат отстрането од својата листа на пријатели.
Датум: 29 окт 2014
, Автор:

Маршмелоу коцки со вкус на пеперминт

Меки воздушести слатки со вкус на пеперминт – одлични за потопување во топлите зимски напитоци како топло чоколадо, какао и секако, кафе
Датум: 05 дек 2013
, Автор:

Самурајски ножеви за вашата модерна кујна

Овој креативен сет ножеви, кои изгледаат како традиционални јапонски мечеви кои ги користеле нивните храбри и почитувани самураи, се одличен додаток за вашата кујна.

5 апликации и додатоци за ајфон кои мора да ги имате

Појавата на ајфонот дефинитивно сè повеќе и повеќе ја буди креативноста кај луѓето. Тоа одлично се гледа преку овие гаџети...

Футрола која вашиот ајфон го трансформира во вистински фотоапарат

Иако футролата е дизајнирана во „old-school“ стил, вие сè уште ќе добивате високо квалитетни фотографии...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

25 начини да носите марама околу врат

Марамите претставуваат моден додаток кој може да се носи во секој период од годината, комбинирајќи го со секаков тип облека. Секако, треба внимателно да се бираат дезените и материјалите...
Датум: 20 ное 2011
, Автор:
12