08 март 2012 | Кафе пауза

Моќта на драгоцените камења

Зад секое драгоцено камче се наоѓа приказна и магија недопрена од времето...

Шумска вила со прекрасен поглед кон езеро

Едноставната занесеност на амбиентот и фините простории со огромни прозорци придонесуваат за мирната и топла атмосфера на оваа прекрасна вила со балкон за набљудување.

Риби и овен – пријателска комбинација

Овенот ѝ се восхитува на рибата како секогаш умее да ја каже вистинската работа во вистинскиот момент, а рибата му се воодушевува на овенот како секогаш успева да го добие она што го сака.

Футрола која вашиот ајфон го трансформира во вистински фотоапарат

Иако футролата е дизајнирана во „old-school“ стил, вие сè уште ќе добивате високо квалитетни фотографии...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

Дереон – колекција пролет/лето 2012

Светски познатата модна куќа „House of Dereon“ оваа пролет изненадува со прекрасна колекција пролет/лето 2012, која е резултат од заедничкото работење на Бијонсе и нејзината мајка Тина Ноулс...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

Најдобрите и најлошите места на светот да се биде жена

Долго време жените се бореле за своите права на еднаквост во светот на мажите. Во последните 6 години, околу 85% од државите ги подобриле условите за жените...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

Значењето на цвеќињата

Момци, пред да ја посетите цвеќарницата денес, проверете каква порака ќе ѝ испратите на вашата љубена со цветот кој планирате да ѝ го подарите.
Датум: 08 мар 2012

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Инспириран од винилните плочи, шпанскиот дизајнер Алехандро де Антонио Фернандез, на нив ги илустрирал ликовите на најголемите музичките легенди, и притоа направил одличен спој на музиката и дизајнот.
Датум: 08 мар 2012
, Автор: