Во август доминира портокаловата боја: Еве како ја комбинираат жените со стил!

Бојата на затворската униформа повеќе не е резервирана само за осудениците, барем ако се прашуваат светски познатите дами кои ја обожаваат модата!

8-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_

Модните писти и улици се преплавени со жени облечени во јака портокалова боја, која буквално преку ноќ стана моден хит за месец август.

7-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_

Сега сè е портокалово – од костими за капење, кратки и долги фустани, до тренерки и мантили.

11-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_

Во продолжение погледнете како дамите со стил ја вклопиле портокаловата боја во своите модни комбинации.

5-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_9-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_6-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_3-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_4-vo-avgust-dominira-portokalovata-boja-eve-kako-ja-kombiniraat-zhenite-so-stil-www.kafepauza.mk_

Но, портокаловата е само една од боите во светот на модата што ќе ја освојат новата сезона.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар