12 септември 2013 | Кафе пауза

Скриена камера: ти си таткото на моето бебе

Како вие би реагирале доколку некоја девојка која не се сеќавате дека некогаш сте ја запознале, ве застане на улица и ви каже дека чека ваше бебе?

Панирани стапчиња од моцарела

Топло предјадење за поголемо уживање во оброкот...

10 знаци дека некој е попаметен од вас

Џејмс Гарднер, кариерен иноватор во голема корпорација, напишал 10 знаци според кои ќе препознаете дека некој човек е попаметен од останатите...

Лекции кои можете да ги научите од најпознатите светски милијардери

Постапките и навиките на богатите луѓе можат многу да не научат, па затоа почнете да учите од нив...

Идеалното решение за гушкање во кревет

Овој удобен душек е дело на Меди Моџтабави и е идеално решение за паровите кои сакаат да се гушкаат во кревет.

Ослабете 12 кг, 10 см и 2 конфекциски броја за само 6 недели

Револуционерната диета „Shred“ на д-р Ијан Смит ќе ви овозможи да го промените начинот на живот, доколку навистина се чувствувате подготвено за ваков чекор.
Датум: 12 сеп 2013
, Автор:

Самурајски ножеви за вашата модерна кујна

Овој креативен сет ножеви, кои изгледаат како традиционални јапонски мечеви кои ги користеле нивните храбри и почитувани самураи, се одличен додаток за вашата кујна.

Спектакуларен кристал кој личи на мини-аквариум

Воодушевувачкиов скапоцен камен, како и повеќето опали, се карактеризира со спектар од бои, но она што го разликува од останатите, е неговиот спектакуларен визуелен ефект. Изгледа како подводен поглед кон дно на океан.

Девет особини со кои можете да го освоите секој маж

Што повеќе се сакате себеси, толку повеќе и мажите ќе ве сакаат. Морате да имате високо ниво на самодоверба и самопочитување.

Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети

Италијанскиот илустратор и графички дизајнер Марчело Баренги од Милано, создава хипер-реалистични цртежи од секојдневни предмети. Тешко е да се поверува дека за креирање на овие дела тој користи стандарден сет за цртање.