Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети

Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети

Италијанскиот илустратор и графички дизајнер Марчело Баренги од Милано, создава хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети. Тешко е да се поверува дека за креирање на овие дела тој користи стандарден сет за цртање.Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предметиТридимензионалните цртежи од карти, шише со виски, весник, банкнота и други предмети ќе ве остават подзинати. За секој цртеж му се потребни од 4 до 6 часа, а процесот на цртање можете да го погледнете во неговите видеа од 3-4 минути.Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предметиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар