Интересни факти: Сѐ што не сте знаеле за дијамантите

Дијамантите се најдобрите пријатели на жената и со својата убавина пленат веќе со векови. Денес е време за неколку интересни факти за нив.

Погледнете го овој прекрасен розов дијамант, што е вториот по големина во светот

Небрусениот розов дијамант е најскапиот дијамант кој е откриен досега во рудниците „Алроса“.

Поучна приказна: Што вреди повеќе од најскапоцениот дијамант на светот?

Си живеел еднаш еден богат трговец со дијаманти. Но, тој не бил само трговец, туку и голем филозоф и мудрец.

Уникатно, посебно, оригинално: Направете сами оригами украси во облик на дијамант

Сè уште не сте ја украсиле новогодишната елка и немате инспирација на кој начин да го направите тоа?

Погледнете ги 10-те најскапи штикли во светот

Погледнете ги 10-те најскапи штикли моментално во светот, кои целосно ќе ве остават без зборови.

10 факти кои звучат како лага, но се вистинити

Ви претставуваме 10 факти кои ќе ве остават збунети и вчудовидени, токму како фаците кои ги прави Бритни. :)
Датум: 11 јан 2015
, Автор:

4 парчиња накит кои ѝ се потребни на секоја жена

Дури и да имате голем избор на накит, некогаш едноставно сакате само да земете некое парче без мислење и да знаете дека тоа ќе направи да изгледате прекрасно. Затоа постојат класични парчиња кои дефинитивно секоја жена мора да ги поседува.

Вистинските пријатели се како дијаманти

„Вистинските пријатели се како дијаманти, скапоцени, но ретки. Лажните пријатели се како есенско лисје, ги има насекаде.“

Како вашите стари штикли повторно да заблескаат?

Наместо да завршат во контејнер, со малку вложен труд можете да ги дизајнирате, за да направите повторно да заблескаат и што е најважно, да изгледаат сосема различно од првичниот фабрички дизајн. :)

Штикла од половина милион долари

Позната дизајнерка на чевли Кетрин Вилсон заедно со креаторката на накит Сара Хатчингс ја создадоа спектакуларната креација во стилот на онаа од приказната за Пепелашка.

Сите круни на британското кралско семејство

Најпознатата и највредната круна во британската монархија е државната кралска круна. Составена е од многу скапоцени камења, меѓу кои е и еден од најретките дијаманти – „Втората ѕвезда на Африка“.
Датум: 23 јун 2012
12