Вистинските пријатели се како дијаманти

„Вистинските пријатели се како дијаманти, скапоцени, но ретки. Лажните пријатели се како есенско лисје, ги има насекаде.“

пријатели,дијаманти,лисја


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар