Бракот не е именка, бракот е глагол

„Бракот не е именка, бракот е глагол. Тоа не е нешто што го добивате. Тоа е нешто што го правите. Тоа е начинот на кој го сакате вашиот партнер секој ден.“ – Барбара де Ангелис

Бракот не е именка, бракот е глагол


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. saska Reply

    Tokmu taka!!!

Остави коментар