Штикла од половина милион долари

Позната дизајнерка на чевли Кетрин Вилсон заедно со креаторката на накит Сара Хатчингс ја создадоа спектакуларната креација во стилот на онаа од приказната за Пепелашка. Двете дами ја сплотиле својата страст и го создале овој дијамантски чевел.Штикла од половина милион долариЦелиот чевел е посипан со вистински дијаманти кои се поставени со огромна прецизност и трпение. Цената на ова дело изнесува 500.000 американски долари. Делото ќе може да се погледне во просториите на салонот за накит „Orsini Fine Jewelry“ во Окленд, Нов Зеланд.Штикла од половина милион долари


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар