Како да заштедите купувајќи авио-билет?

Доколку одите во странство и сте решени да патувате со авионски превоз, фино е да знаете неколку трикови кои ќе ви помогнат да поминете најевтино при плаќањето на билетот.

Автомобил инспириран од скапоцен камен

Инспирирани од убавината на скапоцениот камен опал, дизајнерите на Лексус го создале ова уметничко дело од автомобил кое претставува вистинска скапоценост во нивната гаража со неверојатно убави примероци.

Четири предрасуди кои ги следат девојките кои се сингл

Да се биде сингл воопшто не е лоша работа, дури некому може и да му одговара повеќе отколку да има партнер. Затоа и не треба да се осудува или коментира изборот на другите.

Штикла од половина милион долари

Позната дизајнерка на чевли Кетрин Вилсон заедно со креаторката на накит Сара Хатчингс ја создадоа спектакуларната креација во стилот на онаа од приказната за Пепелашка.

Луѓето, едноставно, се „празни“…

Најзастрашувачки од сè е тоа што е можно овде да ги препознаеме условите во кои работиме ние денес во Македонија.

„Откачени“ полици за кул домашни библиотеки

Полиците за книги не служат само за чување и потпирање на вашите омилени книжевни дела. Тие го разубавуваат просторот, му даваат топлина и во комбинација со она што е на нив „зборуваат“ за интелектуалниот имиџ на нивниот сопственик.
Датум: 22 окт 2012
, Автор:

Психолошка вежба која ќе ви го подобри расположението

Удобно наместете се на вашиот кревет, фотелја или кое било место кое вам ви е омилено. Затворете очи и замислете си блескав светлосен зрак како трепери пред вас...

Есенска кафе-позадина за вашиот десктоп #2

Есента е втората пролет кога секое ливче претставува цвет. На здравје кафе!
Датум: 22 окт 2012
, Автор: