Автомобил инспириран од скапоцен камен

Инспирирани од убавината на скапоцениот камен опал, дизајнерите на Лексус го создале ова уметничко дело од автомобил кое претставува вистинска скапоценост во нивната гаража со неверојатно убави примероци.Автомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен каменКонцептот Лексус ЛФ-ЛЦ Блу доаѓа само во сина боја како онаа на опалот. Покрај фантастичниот дизајн, овој двосед е засилен со 500 коњски сили и не ја загадува околината, поради тоа што користи електрична енергија.Автомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен каменАвтомобил инспириран од скапоцен камен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар