26 декември 2017 | Кафе пауза

10 начини да ја „оживеете“ вештачката новогодишна елка

Еве на кои начини можете да направите вашата вештачка новогодишна елка да изгледа поубаво и побогато.

Изненадете ги вашите најблиски со овие 3 брзи десерти во форма на елка!

Заборавете на класичните десерти и подгответе вистинско хедонистичко задоволство за вашите најблиски.

Фотографии од луѓе кои живееле над 100 години: Цела ера во една животна приказна

Чешкиот фотограф Јан Лангер направил неверојатен проект наречен „Лицата на векот“...

Закон на одвојување: Желбите се остваруваат кога не сте врзани за резултатот!

Тогаш кога насочената намера ќе ја споите со концептот на одвојување, ќе го добиете она што го посакувате.

10 криптовалути кои се алтернативни на биткоинот

Биткоинот е оригинална криптовалута и моментално најпозната. Но сепак, на пазарот се појавуваат и некои алтернативи кои полека го привлекуваат вниманието.

13 застрашувачки работи што треба да ги знаете за парализата при спиењето

Иако овие епизоди траат само неколку секунди или минути, можат да бидат многу застрашувачки.

6 брзи решенија за проблемите кои секојдневно ни одземаат непотребно време

Ви откриваме брзи и едноставни решенија кои ќе ви помогнат барем работите во вашиот дом да ги држите под контрола, ако не можете сѐ останато.

Која љубовна лекција треба да ја научите во 2018-та според вашиот хороскопски знак?

Кога ѕвездите ќе ви постават пречки, гледајте ги како проблеми кои треба да ги решите, а не како товар. Па погледнете кои лекции ќе ги научите во љубовта во новата година.

Необичен експеримент: Ученици од 9-то одделение ја открија мрачната вистина за Wi-Fi мрежата

Ученичките направиле експеримент за да го истражат влијанието на зрачењето од Wi-Fi мрежата врз живите клетки.

Интересни факти: Сѐ што не сте знаеле за дијамантите

Дијамантите се најдобрите пријатели на жената и со својата убавина пленат веќе со векови. Денес е време за неколку интересни факти за нив.

11 луѓе кои ја направиле најдобрата зделка во нивниот живот

Некои луѓе случајно откриле дека поседуваат некој навистина вреден предмет, па успеале да ги направат најдобрите зделки во нивните животи.

15 интересни факти за умот и телото на мажите

Прочитајте ги следниве интересни факти за мажите што ќе ви помогнат подобро да го разберете начинот на кој размислуваат и функционираат...
12