грло | Кафе пауза

Ова се најдобрите чаеви за лекување воспалено грло

Полесните болки во грлото се лекуваат полесно отколку што мислите и не мора да вклучуваат лекови. Чајот има многубројни придобивки во лекувањето воспалено грло.

Воспаление на грло: Кога можеме да го излекуваме сами, а кога помошта од доктор е задолжителна?

Во зависност од тоа дали воспалението го предизвикува вирусна или бактериска инфекција, можно е да ја санирате самостојно или со помош на доктор и употреба на антибиотици.

Грлобол? 7 трикови кои ќе ја смират болката преку ноќ

Наместо модерни препарати и лекови, ви претставиме неколку природни методи со кои можете на здрав и едноставен начин да ја отстраните болката во грлото.

Осум намирници коишто со сигурност ќе ви ја ублажат болката во грлото

Овие лесно достапни намирници може да бидат ваш сојузник во борбата против болките во грлото.

Не фрлајте ја кората од мандарини – ќе ве спаси од кашлица и болка во грлото!

Ако ве мачи болка во грлото или кашлица, а во домот имате мандарини кои се непрскани, од нивната кора можете да направите одличен лек.

Вежба за исфрлање на бесот и фрустрациите

Оваа вежба се вика симха крија, но некои ја нарекуваат лавјо зевање, а други лавји рик. Можете да ја изведете и како зевање и како рик, онака како што вам повеќе ви одговара.

Одлична причина за да јадете сладолед во зима

Почестете се со некое топче и не грижете за тоа што не сте навикнати да го јадете во зима.

9 суптилни знаци дека некој ве лаже

Доколку сакате да бидете повеќе подготвени на оваа тема, погледнете ги наредниве знаци кои укажуваат на лажење од страна на вашиот соговорник...

Домашни бонбони кои ја отстрануваат болката од грлото

Успешно се справуваат со болката во грлото за неколку дена, а покрај возрасните, ќе ги обожаваат и децата
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Излечете го воспаленото грло за само 4 часа

Мислевте дека ги пробавте сите лекови и ништо не помогна? Постои еден народен лек кој ќе ве излечи за само 4 часа.
Датум: 25 мар 2014
, Автор:

6 видови намирници кои треба да ги избегнувате кога сте настинати

Кога сме болни или пак само нè боли грлото, топлиот чај и супата одлично ни делуваат. Но колку што тие се добри за настинка, толку други работи можат дополнително да ги влошат симптомите.
Датум: 15 јан 2014
, Автор:

Наједноставниот лек за болно грло

Ова е многу едноставен, но и многу делотворен лек против болки во грлото.
12