грицки | Кафе пауза

Како да знаете колку благо е премногу благо?

Дури и ако сте на диета, понекогаш нема да можете да одолеете да посегнете по грицки или по колачи и малку да се наградите.

Крекери со малку масти и без глутен

Крекерите со малку масти и без глутен се одлични кога се комбинираат со сос, како солена закуска или како десерт со сладолед.

Уживајте без грижа на совест: Ужинки кои имаат помалку од 100 калории

Кога започнувате со држење диета, најголем проблем е да се издржи оној период меѓу оброците кога се јавува чувството на глад...
Датум: 10 сеп 2019
, Автор:

Каков вид ужина најмногу одговара на вашиот организам според обликот на телото?

Луѓето, освен главните оброци, во текот на денот, многу често грицкаат различна солена или слатка храна

Дознајте што ќе се случи со вашето тело доколку престанете да јадете чипс

Многу добро ви е познато дека чипсот, смоките, крекерите, чоколадите и другите слични грицки се главен непријател на вашето тело.

Фрико чипс од кашкавал: Одлична закуска од само една состојка

Брза, вкусна и лесна закуска готова за само неколку минути...

Одличен рецепт за пуканки од карфиол

Следниот пат кога ќе гледате филм, наместо обични пуканки направете ги овие здрави грицки од карфиол.

Уживајте без грижа на совеста: Рецепт за здрави и вкусни пуканки

Сакате да го поминувате слободното време грицкајќи разни грицки пред телевизорот? Ви нудиме рецепт за здрави пуканки кои брзо и лесно се подготвуваат, а нудат неповторливо гастрономско уживање.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

3 вкусни грицки за „лапање“ без грижа на совест

Потребни ви се само основни состојки и вашите омилени зачини за да ги претворите во незаменлива закуска, која ќе сакате редовно да ја приготвувате.
Датум: 19 јун 2014
, Автор:

7 здрави ужинки во кои ќе уживате

Ако сакате да останете фит и да се ослободите од вишокот килограми, неопходно е да ги замените нездравите грицки со здрави ужинки.

Крцкави зачинети јаткасти плодови

Комбинација за мерак: ладно пивце и вкусни крцкави јаткасти плодови...

30 лесни начини да скратите 100 калории на ден

Секој сака да биде во добра форма, а со тоа и да се чувствува подобро. Би се изненадиле колку е лесно да се намали бројот на калориите кој секојдневно го внесуваме.
Датум: 24 ное 2012
, Автор:
12