бричење | Кафе пауза - Part 2

Како да го спречите печењето на кожата по бричењето?

Ако има нешто кое ве спречува да се бричите секој ден, тоа сигурно е печењето на кожата кое се јавува после тоа.

7 работи кои треба да ги знаат девојките кои сакаат момче со брада

Некои мажи носат брада затоа што се грижат за својот изглед и така сакаат да изгледаат, а не затоа што заборавиле да се избричат.

Како најдобро да ги отстраните влакната со бричење?

Бричењето е наједноставниот начин да ги отстраните несаканите влакна, а за да ги избегнете исечениците и иритациите најдобро е да се држите до следниве правила.

Правила за бричење на нозете кои секоја жена мора да ги знае

Иако бричењето на око изгледа едноставно, сепак, за да избегнете иритација, создавање на ранички, како и да ги отстраните влакната на најоптималниот начин, треба да ги почитувате следниве правила.
Датум: 02 јун 2014
, Автор:

Процесот на поткастрување и бричење прикажан обратно

Ова фантастично видео е направено од страна на Питер Сајмон, а главната ѕвезда е Том Офер Весторт.

4 правила за чување брада… доколку сакате повторно да бакнете девојка

Повеќе од половина жени не сакаат да бакнуваат мажи со брада.
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Интересни примени на пената за бричење

Освен за козметички цели, пената за бричење можете да ја искористите и за чистење на некои предмети, а со неа можете дури и да решите некој домаќински проблем.

Најслаткото маче во светот се претвори во лавче

Се сеќавате на Дејзи, најслаткото маче во светот? Пред околу година дена ве запознавме со ова малечко маченце, чиј сопственик Бен Тороде од Токио го фотографираше во разни симпатични сцени, како свири на пијано или ѕирка од сад за готвење...

Брада која жените ја сакаат

Според најновото истражување кое го спровело списанието „Evolution and Human Behavior“, за жените најпривлечни се мажите кои имаат брада од 10 дена.

Неколку чекори до совршено бричење

Секојдневното бричење не секогаш значи подобар изглед, туку може да донесе црвенило и непријатно чешање. Но, тоа не мора да биде така ако се следат следните неколку совети...
Датум: 07 фев 2012
, Автор:
12