Прекрасни цитати за чевлите

Постојат неколку прекрасни цитати за љубителите на чевлите. Тие заземаат посебно место во женските срца, зар не девојки?

Како најдобро да ги отстраните влакната со бричење?

Бричењето е наједноставниот начин да ги отстраните несаканите влакна, а за да ги избегнете исечениците и иритациите најдобро е да се држите до следниве правила.

Викенд книга: „Ејми ја нема“ – Џилијан Флин

Приказна за една налудничава и морничава љубов, највозбудливата досега.

10 неверојатни работи кои ќе ви се случат кога ќе научите да уживате во сопственото друштво

Да уживаш во сопственото друштво воопшто не значи да си осамен.

Милкшејк од кафе, чоколадо и бадеми

Ако сакате своето утро да го започнете со поинакво кафе, тогаш ова е рецепт што нема да можете да го одбиете. Овој вегански милкшејк е идеален и како појадок и како алтернатива за вашето вообичаено кафе.
Датум: 02 ное 2014
, Автор: