Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои ги користи за да се фотографира за на Инстаграм

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои ги користи за да се фотографира за на Инстаграм

Кимберли Даглас е жена со неверојатно чувство за стил. Таа стана симбол на убавина, напорна работа и одржување на активно онлајн присуство, а нејзините фанови со нетрпение ја очекуваат секоја нејзина нова фотографија.


Таа создава артистички автопортрети во кои уживаат љубителите на уметноста. Интересно е дека таа сѐ прави сама: ги подготвува сетовите, се фотографира, позира и потоа го споделува целиот процес на Инстаграм.

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои ги користи за да се фотографира за на Инстаграм

Почнала да се занимава со ова за да стекне повеќе искуство како модел, а на почетокот ѝ било многу тешко, не само за да ги изработи сцените туку и за да направи фокусирана фотографија. Со тек на време, вели дека работата станала полесна.

Погледнете колку работа има подготовката на секоја од овие сцени и како всушност се постигнуваат специјалните ефекти во фотографиите на Кимберли.

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои ги користи за да се фотографира за на Инстаграм

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои г

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои г

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои г

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои г

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои ги користи за да се фотографира за на Инстаграм

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар