25 март 2015 | Кафе пауза

6 извинувања кои ѝ ги должам на мојата мајка сега кога и јас сум мајка

Сите мајки ќе се сложат со едно - потребно е да станеш родител за да сфатиш колку е всушност тешко да бидеш тоа.
Датум: 25 мар 2015
, Автор:

Зошто ви се јаде толку многу кога сте пијани?

Многу сме гладни кога сме пијани и едвај чекаме пред нас да се појави што било што може да нè најаде. Постојат неколку причини за тоа.

Како да го спречите печењето на кожата по бричењето?

Ако има нешто кое ве спречува да се бричите секој ден, тоа сигурно е печењето на кожата кое се јавува после тоа.

10 нешта со кои се борат само девојките со големи бутови

Доколку имате големи бутови, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во следниве неколку проблеми кои другите жени едноставно не ги разбираат.

Љубовен тест: Дали сте ја пронашле вашата сродна душа?

Сакате да дознаете дали личноста со која сте во врска е вашата сродна душа? Можеби резултатите од овој тест ќе успеат да ви помогнат да ја откриете вистината...

17 важни лекции за животот од Сократ

Неговите зборови во тоа време претставувале важни животни лекции за оние кои го слушале, но некои од нив и денес можат да се употребат како патоказ во нашиот живот.

10 квалитети кои секој алфа маж треба да ги бара во својата девојка

Алфа мажите и алфа жените се оние кои го обликуваат светот. Тие се нашите лидери, оние кои ги поставуваат трендовите, нашите бељаџии, но и нашите иноватори. Без нив, човечката раса никогаш не би можела да напредува.

10 причини зошто е убаво да бидете покрај Овен во хороскоп

Овенот е првиот знак во зодијакот и затоа во себе носи огромна енергија. Тие се најзабавниот хороскопски знак и секогаш е интересно да се биде во нивно друштво.

Прашања на кои мора да им го знаете одговорот во 30-тите години

Дваесеттите се години за експериментирање, истражување и поставување прашања, но веќе во триесеттите треба да ги знаете одговорите на одредени прашања.
Датум: 25 мар 2015
, Автор:

Разликувајте го вистинскиот од погрешниот!

Психолозите тврдат дека првиот контакт е доволен за да го разликувате вистинскиот маж од погрешниот.
Датум: 25 мар 2015
, Автор:
12