Љубовен тест: Дали сте ја пронашле вашата сродна душа?

Љубовен тест: Дали сте ја пронашле вашата сродна душа?

Сакате да дознаете дали личноста со која сте во врска е вашата сродна душа? Можеби резултатите од овој тест ќе успеат да ви помогнат да ја откриете вистината…

Љубовен тест: Дали сте ја пронашле вашата сродна душа?

1. По долготрајно чекање, откако конечно ќе ја видите, што би ѝ кажале на личноста која ја сакате?

а) Среќо моја, конечно дојде!

б) Кај си ти досега? Премногу долго те нема!

в) Пак касниш, намерно или ова треба нешто да значи?

г) Те фати гужва?

2. Колку пати годишно ви се случува да си пратите СМС порака во исто време?

а) Мислам дека тоа никогаш не ни се случило.

б) Неколку пати, случајно.

в) Често, тоа е доказ дека во исто време размислуваме еден за друг.

г) Не обрнувам внимание на тоа, не знам.

3. Како ѝ искажувате љубов на личноста која ја сакате?

а) Со прегратка во тишина, зборовите се непотребни бидејќи тој/таа знае дека го/ја сакам со целото срце.

б) Му/ѝ купувам некоја ситница за да биде опкружен/а со подароци кои го/ја потсетуваат на мене.

в) Одвреме-навреме кажувам „Те сакам“.

г) Од сè по малку, и подароци и убави зборови.

4. Со кој пар од животинскиот свет би се споредиле?

а) Коњи

б) Богомолка и пајак

в) Славеи

г) Зајаци

5. На кое место би излегле со вашиот партнер?

а) Во клуб или дискотека, на забава до утро.

б) На песочна плажа, покрај зајдисонце и звук на гитара.

в) Прошетка во природа.

г) На вечера.

6. Во нумеролошкиот свет, со која бројка би се споредиле вие и љубениот/љубената?

а) 11

б) 007

в) 50

г) 1.000.000.000.000

7. Кои анимирани ликови најдобро би ве опишале вас и љубениот/љубената?

а) Том и Џери

б) Убавицата и Ѕверот

в) Којотот и Брзата птица итрица

г) Штрумфета и Гаргамел

8. Која годишна сезона најдобро ја опишува вашата врска?

а) Зима

б) Лето

в) Есен

г) Пролет

9. Кое овошје според својот вкус ве потсетува на вашиот партнер?

а) Грозје

б) Јагода

в) Лимон

г) Банана

10. Што најмногу ве асоцира на личноста во која сте вљубени?

а) Ружа

б) Небо

в) Гитара

г) Срце

11. Која боја ве потсетува на вашата љубов?

а) Зелена

б) Црна

в) Сина

г) Жолта

 

 • Бодување:

  1. а – 5; б – 3; в – 4; г – 2

  2. a – 2; б – 4; в – 5; г – 3

  3. a – 5; б – 2; в – 3; г – 4

  4. a – 3; б – 2; в – 5; г – 4

  5. a – 3; б – 5; в – 4; г – 2

  6. a – 5; б – 2; в – 4; г – 3

  7. a – 3; б – 5; в – 2; г – 4

  8. a – 3; б – 4; в – 2; г – 5

  9. a – 2; б – 5; в – 4; г – 3

  10. a – 4; б – 2; в – 5; г – 3

  11. a – 2; б – 5; в – 4; г – 3

 

Резултати:

Средно жалосно (22-34)

За жал, вие не сте со личноста која може да биде вашата сродна душа. Но, сепак не грижете се, ако оваа личност вистински ве прави среќни, нема место за паника и тага. Времето најверојатно ќе покаже дека не сте еден за друг, но тоа не е причина за несреќа. Секоја личност има своја сродна душа, па ако со некој не ви оди, на негово/нејзино место ќе дојде некој друг. За љубовта никогаш не е доцна.

Златна средина (35-40)

Вие сте среќни покрај личноста во која сте заљубени. Можеби не станува збор за совршена и целосна среќа за која сите сонуваат, но дефинитивно можете да бидете задоволни. Во секоја врска постојат подеми и падови, но тие како што доаѓаат така и поминуваат. Токму затоа не дозволувајте да ве обесхрабрат лошите моменти и да ве натераат да се посомневате во она што сте го изградиле со вашиот партнер. Најдете начин заедно да ги решавате проблемите и на тој начин ќе ја градите и вашата среќа.

Сродна душа (41-55)

Можете веднаш да престанете со вашата потрага, бидејќи сродната душа ви е онаа личност која во моментов е пред вас! Уживајте во вашата среќа и немојте да ја криете ни пред партнерот ни пред другите луѓе. Не дозволувајте ситните несогласувања да ве натераат да верувате дека не сте совршени еден за друг. Вие лесно ќе ги надминете сите потешкотии на кои ќе налетате во животот бидејќи знаете дека станува збор за вистинска љубов.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар