5 начини да го натерате вашиот мозок да не сака брза храна

Имате ли забележано дека понекогаш е навистина тешко да ѝ одолеете на брзата храна?

Се прашувате зошто јадете повеќе? Ќе се изненадите, бидејќи од оваа храна станувате погладни

Звучи чудно, но сигурно сте забележале дека некогаш после оброкот огладнувате многу брзо и веднаш чувствувате нова потреба за храна.

Брза, вкусна и здрава безглутенска храна

Овие рецепти ќе им се допаднат на сите, без разлика дали имате проблем со глутенот или не.

Храна која треба да ја исклучите од менито ако сакате да ослабете

Ако сакате да изгубите телесна тежина, тогаш овие неколку продукти не би требало да бидат вклучени во вашето мени.

Причини за замор и малаксаност во текот на денот

Заморот во текот на денот може да биде резултат на многу влијанија. Ова се главните причини за малаксаност и недостаток на енергија.
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Доколку суперхероите имаа по некое кило вишок

Илустраторот Карлос Датоли направил илустрација на која прикажал како би изгледале познатите суперхерои доколку би се хранеле со брза храна, слатки и доколку би пиеле само пиво.

Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми

Погледнете ги фотографиите од досега најуникатниот дизаjн на Мекдоналдс.

Одлично решение за транспорт на брза храна

Во денешно време многумина се определуваат да купуваат храна од ресторани за носење, бидејќи навиките за јадење им се имаат променето поради набиениот распоред во денот и брзиот начин на функционирање.

Каква храна се продава на улиците ширум светот?

Ако отпатувате во некоја друга земја можеби ќе ви недостига ѓеврекот, но ќе можете да експериментирате со други интересни брзи „улични“ оброци (освен хамбургерите и хот догот).

Илустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливоста

Тие се дел од владина кампања, која ги повикува граѓаните да им се спротивстават на нездравите животни навики.
Датум: 28 ное 2012
, Автор:

Првиот ресторан на „Мекдоналдс“ во светот

Најголемиот синџир на ресторани за брза храна „Мекдоналдс“, кој дневни опслужува околу 68 милиони луѓе од 119 земји низ светот, започнал со работа во 1940 година како сендвичара, водена од браќата Ричард и Марис Мекдоналд.

Пораки со Браева азбука од сусам испишани на хамбургери

Синџирот ресторани за брза храна Wimply во Јужна Африка, своето мени го прошириле со хамбургери на кои со сусам се испишани интересни пораки со Браевата азбука.
Датум: 17 јан 2012
, Автор:
12