Илустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливоста

Илустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливоста

„Изберете здрав живот“ е пораката што ја испраќаат илустрациите на Оскар Рамос, уметник од Сантјаго, Чиле. Тие се дел од владина кампања, која ги повикува граѓаните да им се спротивстават на нездравите животни навики. Илустрациите се брилијантен приказ на нашите секојдневни дилеми и „битки“ со себеси.Илустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаИлустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливостаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар