Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Не е лесно да се дели домот со други луѓе, особено не со цимери кои секогаш прават лом и не се грижат за домаќинските работи. Колку и да сте блиски, секогаш ќе има некои работи кои ќе ви сметаат. Испровоцирани од таквите постапки, американските студенти го изразуваат револтот преку пресмешни, хистерични белешки, посветени на цимерот. 🙂

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Драг Еван, моите родители доаѓаат денес. Ќе можеш ли, те молам, да носиш панталони цел ден? Фала – Рајан

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Ако не ги измиеш твоите садови, тој ќе добие еден во главата. Бум!

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Крис, доколку ме разбудиш пред 9, ќе те претепам. Не се зезам. Врати се назад на спиење или гледај ТВ, МНОГУ тивко. Со љубов, Мишел.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Жал ми е што морав да ја ставам мојата урина во фрижидерот. Ја затворив во пластична кеса, потоа во оваа кутија и на крај ја залепив убаво со селотејп.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Дибек

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Ијан, ако те фатам како јадеш од овие вкусни житарки, ќе те убијам на спиење. – Ден

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Драг цимеру, еден интересен факт: путерот е млечен производ, а млечните производи се расипуваат!! Освен доколку не планираш да не убиеш сите, те молам престани да го оставаш путерот надвор. Одговор на белешката: Драг цимеру, еден интересен факт: прочистениот путер од млечна маст, содржи конзерванси кои спречуваат да се расипе. И покрај тоа што уживав во твојата артистичка интерпретација на горенаведениот путер, морам да кажам дека луѓето од Скандинавија не би можеле да јадат путер уште во 12 век, доколку се расипуваше преку ноќ. Немаше потреба путерот на цртежот да изгледа толку тажно.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Доколку си го употребил последното парче хартија, фрли го ова и стави нова ролна.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Кога веќе виде дека оваа ролна е завршена, не пишувај порака. Едноставно замени ја ку*ко, е*аго. Го направи токму спротивното од она што си го напишал.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Исчисти го фрижидерот, те молам.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Ерик, имав секс во твојот кревет. Извини за тоа. Не ја користи твојата перница. – Мет

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Ешли е онесвестена гола на подот во купатилото. Те молам проверувај ја повремено. Фала ти.

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Садовите не се мијат сами.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар