бања | Кафе пауза

Најдобрите етерични масла за совршен спа-ден

Ако барате да се опуштите и да ги ублажите симптомите, етеричните масла се одличен природен избор.

Шумливи топчиња за капење: Дали може да ѝ наштетат на слузницата на вагината?

Ништо не може да ве релаксира повеќе од пенлива бања и чаша вино. Но, дали последицата од таквото уживање може да биде вагинална инфекција и како да се спречи тоа?

10 начини како вашата бања да мириса убаво без да користите освежувач за воздух

Бањата обично е место кое никој не сака да го исчисти, но може да биде најлесно за чистење ако користите некои трикови.

10 трендови за уредување на бањата што ќе бидат популарни оваа година

Без разлика дали се подготвувате за големо реновирање или само за менување на некои детали, бањата е секогаш погодно место да направите промени.

Свежо и релаксирачко: Идеи што ќе ве натераат да ја украсите бањата со растенија

Вие треба само да изберете растенија што можат да поднесат многу влага и вашата бања веднаш ќе изгледа поубаво и посвежо.

Заборавете на црната мувла во бањата со овој едноставен трик!

Сега низ социјланите мрежи кружи еден трик кој навистина е многу ефикасен!

Шарени бањи во кои сигурно ќе сакате да се опуштите и да си потпевнувате под туш

Ако сакате да ја направите вашата бања пошарена, со врата во светли бои, мали ситници и додатоци со различни дезени и бои, тогаш овие фотографии сигурно ќе ве инспирираат.

Зошто вашето куче ве следи до бањата?

Можеби ви е малку чудно кога вашето домашно милениче сака да ве гледа додека сте во бањата, но тоа всушност има подлабоко значење.

15 туш кабини со кои ќе заборавите на кадата во бањата

Туш кабината зазема помалку простор, што ја прави попрактична од кадата и лесно прилагодлива во секој стил на бања.

На секој може да му се случи: Намалете го ризикот да се лизнете и да паднете во кадата, под тушот или на плочките

Ви даваме 10 совети кои може да ви помогнат во намалувањето на ризикот од падови и повреди.

Од бањата се шири непријатен мирис? Решете го проблемот со само две состојки

Многу луѓе се мачат со непријатниот мирис на тоалетот, а тоа може да се реши со освежувач на просторијата што се прави со само две состојки што секој ги има во својот дом.

Кои се придобивките од домашна бања со хималајска сол?

Кои се здравствените придобивки од хималајската сол?