5 модели на балетанки што мора да ги имате оваа пролет

Постојат многу модели на обувки што се совршени за пролетта, но изгледа дека никој не може да им одолее на балетанките.

Заборавете на високите потпетици и уживајте во најпопуларните обувки за оваа есен

Па, дали и вие сте пресреќни што конечно можете да уживате во удобноста додека истовремено сте и во чекор со модата?

Направи сама: Модерни и шик балетанки на врзување

Претворете ги старите досадни балетанки во шик и тренди обувки на врзување.

10 проблеми на девојките кои постојано носат балетанки

Кога ќе се сопнете, а немате изговор затоа што не носите високи потпетици...

3 совети за нозете да ви изгледаат подолги во рамни чевли

Многу жени, особено оние со поситна градба, сакаат да ја издолжат својата фигура, а модните експерти откриваат 3 начини на кои тоа може да се постигне.
Датум: 01 јун 2015
, Автор:

Топ 5 видови обувки кои за време на летната сезона ќе бидат во тренд

Оваа година, модните трендови ја нагласуваат потребата за удобност и предложуваат обувки кои можат да се искористат на најразлични начини за време на сезоната.

Чевлите и опасностите: Обувки кои треба да ги избегнувате

Плускавците, задебелувањето кое се појавува на петите (курје око), внатрешните нокти и повредените глуждови се само дел од болните последици предизвикани од обувките кои толку многу ги сакате, но кои вашите стапала не ги поднесуваат.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

7 парчиња облека инспирирани од стилот на Одри Хепберн

Овие парчиња облека одговараат на сите жени, без разлика каков тип градба имаат. Славната глумица овој стил го прославила низ многу легендарни филмови.

Што кажуваат вашите чевли за вас?

Задолжително високи потпетици или секогаш балетанки? Оксфордки или незаменливите чизми? Кои тип чевли се вашите омилени обувки? Тие сепак говорат нешто за карактерот.

5 безвременски стилови на чевли во кои вечно ќе бидете заљубени

Да ги погледнеме петте стилови кои можете да ги изберете сега, а во кои засекогаш ќе останете заљубени.

Нешта кои веднаш треба да ги исфрлите од плакарот

Марина Добрева се занимава со преуредување на плакарите на своите клиенти, преку додавање, реорганизирање или пак исфрлање на некои парчиња облека.
12