16 октомври 2018 | Кафе пауза

Што се случува кога бојата на вашата менструална крв е црна?

Менструацијата не е никакво изненадување, освен ако не дојде ден порано а вие сте со бели панталони.

Последните зборови на модната блогерка која почина од рак ќе ве потсетат да го живеете најдобриот живот

Кирзајда Родригез, популарна блогерка од Доминиканска Република почина по 10-месечна борба со рак на стомакот.

8 непотребни грижи што можат да ви ја растурат врската

Едно од нештата што ги отежнува врските е тоа што луѓето се грижат за нешта за кои нема потреба.

Заборавете на високите потпетици и уживајте во најпопуларните обувки за оваа есен

Па, дали и вие сте пресреќни што конечно можете да уживате во удобноста додека истовремено сте и во чекор со модата?

10 секојдневни нешта што некогаш биле забранети

И покрај тоа што овие нешта навистина се безопасни, сепак биле забранети.

Момче што било згмечено од сено го насмеа Интернетот со неговата биографија на Тиндер

Кога ќе ја погледнете смртта во очи, голема е веројатноста да се променат вашите приоритети и перспектива.

3-те хороскопски знаци за кои сезоната на Скорпијата ќе биде најлоша

Сите ние сме на духовно патување, но го искусуваме светот и како луѓе, па понекогаш работите се потешки од вообичаено.

23 важни совети пред да ја направите првата тетоважа

Тетоважите стануваат важен дел од животите на милениумците, но и на луѓето од сите возрасти.

Најслатките кутриња што некогаш сте ги виделе

Без разлика дали станува збор за големите, тркалезни очи, слатко сонување или препознатливата поднавалена глава, овие крзнени топчиња се сè што ви е потребно за да го преживеете зафатениот работен ден.

5 совети за среќа од најсреќниот човек на планетата

„Бидете алтруисти и посакувајте им среќа на сите луѓе што ги среќавате.“

Започнете го денот со крцкав зеленчук, индиски ореви и сладок чили сос

Понекогаш сè што ви треба е само еден добар, но едноставен рецепт за здрав појадок