7 парчиња облека инспирирани од стилот на Одри Хепберн

Овие парчиња облека одговараат на сите жени, без разлика каков тип градба имаат. Славната глумица овој стил го прославила низ многу легендарни филмови.

0-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk

Стилот на Одри никогаш нема да излезe од мода. Тој е женствен, грациозен и шармантен. Жените може да ги носат овие парчиња без срам и воздржаност. Ако сè уште ги немате овие парчиња, мора веднаш да ги набавите.

1. Црн долг фустан залепен за телото

1-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk

2. Удобни шик балетанки

2-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk

3. Беж мантил

3-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk

4. Црни капри панталони

4-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk

5. Бела кошула на кратки ракави

5-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk

6. Широка сукња над глуждовите

M8DROHO EC007

7. Мачкасти очила за сонце

7-7-parchinja-obleka-inspirirani-od-stilot-na-odri-hepbern-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар