Англија | Кафе пауза

Запознајте го ова мало шармантно село кое сè уште живее во духот на минатото!

Станува збор за англиско село кое било во сопственост на првата англиска кралица...

Шармантно село во Англија со уредни и шармантни куќички, поплочени улици, па дури и фарма за магариња

Уредните и шармантни куќички, поплочените улици и фармата за магариња се доволни за да привлечат голем број посетители, но и потенцијални купувачи на недвижности.

Капела во Англија изградена во 1855 година е претворена во необичен, но топол дом

Сместено е во одморалиште покрај морето и на локација богата со историја.

Англиско село „расте“ по 2 сантиметри годишно

Научниците од Универзитетот Нотингхем биле првите кои ја забележале оваа топографска промена.

Зошто кралицата Елизабета го мрази своето крунисување?

На 2-ри јуни, 1953-та година. одржано е крунисувањето на британската кралица Елизабета Втора...

Најчудните предности во кои ужива само кралицата Елизабета II

Од забранување на смеата до поседување на сите делфини во Велика Британија, погледнете некои од најчудните бонуси кои доаѓаат кога сте дел од кралското семејство.

Најубавите новогодишни елки ширум светот

Ова се дел до најубавите елки ширум светот кои ќе направат да ја гледате вашата елка дома со сосем поинакви очи.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

10 убави, но потценети градови во Европа

Кога некој ќе одлучи да прошета низ Европа, најчеста дестинација се добро познатите светски метрополи како Париз, Рим и Барселона. Сепак, светот крие многу места кои можеби не се толку познати, но вреди да се посетат и видат.

Луксузен дом во Англија со поглед кон природата

Овој прекрасен дом во Англија е дизајниран од Alexander James Interiors од Беркшир, а е опкружен со неверојатно живописна и богата природа. До куќата се доаѓа преку приватен заграден простор, со педантно уредена зелена површина.

10 работи кои веројатно не сте ги знаеле за Хенри VIII

Дали некогаш сте се интересирале за кралските фамилии? Можеби за Тудорите? Па, имаме супер вест за вас. Денес издвојуваме 10 необични факти поврзани со Хенри VIII...

Најубавите и најздравите градови во Европа

Кога станува збор за прекрасни места кои изобилуваат со природни пејзажи кои ќе ве освежат и инспирираат, наредниве 5 се оние кои се едноставно незаменливи.
12