31 декември 2014 | Кафе пауза

Вереникот ја оставил на олтарот, но таа сепак имала неверојатно забавен ден за паметење

Таа дошла до перфектен план сите заедно да го прослават тој ден кој требало да биде нејзиниот свадбен – да организираат фотосесија „Уништи го фустанот“.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Мали зимски совети кои можат да ви го спасат животот: Еве како треба да возите по снег и мраз

Кога снегот ќе го зафати регионот, без зимска опрема не треба да помислите да тргнете на пат. Ова се неколку важни препораки за возење по снежно време и подмрзнати патишта.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Идеи за вашите нокти за божиќните празници

Од ирваси и снешковци до снегулки и светки, еве што сè може да направите со вашите нокти овие празници.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Најубавите новогодишни елки ширум светот

Ова се дел до најубавите елки ширум светот кои ќе направат да ја гледате вашата елка дома со сосем поинакви очи.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

5 хороскопски знаци родени за „журкање“

Некои луѓе се родени за да бидат душата на забавата. За нив е природно да бидат во центарот на вниманието, а на фотографиите од новогодишните забави и свадбите ќе забележите дека тие биле главните танцувачи.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

7 причини поради кои луѓето се плашат од љубов

Колку повеќе имаме, толку повеќе имаме да изгубиме. Колку повеќе некој ни значи, толку повеќе сме уплашени дека таа личност веќе ќе ја нема.

10 знаци дека тој ќе биде добар во кревет

Овие нешта укажуваат на добар љубовник, па ако сте љубопитни продолжете да читате.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

10 млади милионери кои не наследиле ниту денар од своите родители

Марк Закерберг не е единствениот, туку има и некои кои не се толку познати. Нека ве инспирираат овие десетмина од нив.