11 декември 2017 | Кафе пауза

Сè што треба да знаете за ХПВ вирусот

Дознајте го одговорт на најчестите прашања поврзани со лекување на последиците од ХПВ и зошто е корисно да правите редовни ПАП тестови.

Брзо и едноставно: Направете новогодишен и божиќен венец од закачалка и стари лампиони

Сакате да ја украсите вашата влезната врата во согласност со празничниот дух, но немате инспирација? Погледнете како брзо и едноставно можете да направите венец за надворешната врата од домот.

Првата фигура која ќе ви „падне“ во око ги открива најдлабоките мистерии на вашата душа

Сите ние имаме поразлична перспектива и заради тоа поразлично ги интерпретираме дури и истите слики. Кажете ни што прво забележавте на оваа фотографија.

Како да дознаете дали некој ве сака според начинот на кој ве допира?

Покрај очигледните допири кои ги споделуваат луѓето во врска, кога допирате некој за кого се грижите не е исто со допирот за семејството или пријателите. Па која е разликата?

Модерни суперхерои: Кои супермоќи треба да ги поседуваат младите за да преживеат во урбаната џунгла?

Урбаното општество ни наметнува толку брзо темпо на живот што речиси е невозможно да се следи, а да се задржи здравиот разум.

5-те најголеми митови за Интернетот и вистината зад нив

Што е тоа кај Интернетот што го прави одлична територија за лаги, шеги и урбани легенди? Можеби тоа што сме свесни за промената која ја направи во нашиот живот, иако баш и не ни е јасно како функционира.

Хороскопот и бесот: Девицата не повредува – таа понижува, а Јарецот ја сервира одмаздата ладна!

Секој од нас се однесува поразлично кога е повреден, навреден или понижен. А, еве како се однесува вашиот хороскопски знак.

Најчудните предности во кои ужива само кралицата Елизабета II

Од забранување на смеата до поседување на сите делфини во Велика Британија, погледнете некои од најчудните бонуси кои доаѓаат кога сте дел од кралското семејство.

11 причини зошто е подобро да сте леваци

Иако е навистина тешко да се справите со направи дизајнирани за деснаци, сепак оваа особина си има и некои предности.

Децата впиваат како сунѓери, па затоа секојдневно треба да им ги кажувате овие мотивирачки реченици

Постојат многу работи кои можеме да му ги кажеме на детето, а кои се позитивни, охрабрувачки и корисни за неговиот развој. Еве неколку од нив!

Празничен туш за очи како шеќерно бастунче

Оваа празнична сезона е одличен изговор за да направите мала промена во вашата шминка.

10 начини на кои медиумите манипулираат со нашето мислење

Денес имаме работи како Интернет, Твитер и Фејсбук, па медиумите имаат уште повеќе начини да влијаат на нас. За жал, ова влијание не секогаш е позитивно.
12