Празничен туш за очи како шеќерно бастунче

Празничен туш за очи како шеќерно бастунче

Oваа празнична сезона е одличен изговор за да направите мала промена во вашата шминка. Нема ништо лошо во тоа да се нашминкате празнично. Тушот за очи како шеќерно бастунче е одличен за девојките кои сакаат забава. Уште подобро е што навистина е лесно да го постигнете овој изглед.

(1)praznichen-tush-za-ochi-kako-shekjerno-bastunche-kafepauza.mk

Земете бел туш за очи и нацртајте линија како и обично. Потоа со црвен туш нанесете линии за совршениот празничен изглед.
(9)praznichen-tush-za-ochi-kako-shekjerno-bastunche-kafepauza.mkДали би го пробале овој тренд?

(4)praznichen-tush-za-ochi-kako-shekjerno-bastunche-kafepauza.mk

(6)praznichen-tush-za-ochi-kako-shekjerno-bastunche-kafepauza.mk

(7)praznichen-tush-za-ochi-kako-shekjerno-bastunche-kafepauza.mk

(2)praznichen-tush-za-ochi-kako-shekjerno-bastunche-kafepauza.mk

Погледнете ги и овие прекрасни празнични дизајни на нокти.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар