15 јули 2018 | Кафе пауза

Неверојатен рачно изработен накит од дрво, опал и смола

Миха е уметница која создава рачно изработен накит од дрво и смола, а неодамна во своите изработки почнала да додава и лабораториски направен опал.

Како да заспиете брзо кога не можете да престанете да се превртувате?

Сигурно ви се случило да бидете премногу изморени, но никако да не можете да заспиете...

Моден детаљ што може да ја разубави секоја летна комбинација

Во морето разни летни трендови и предлози, постои моден детаљ кој изгледа навистина им се допаѓа на познатите модни блогерки и тренди девојки.

Англиско село „расте“ по 2 сантиметри годишно

Научниците од Универзитетот Нотингхем биле првите кои ја забележале оваа топографска промена.

Како да најдете смисла во духовноста без религија?

Ако соберете 1.000 луѓе во една просторија и ги прашате што за нив претставува духовноста, најверојатно ќе добиете 1.000 различни одговори.

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Милиони луѓе уживаат во Светското првенство во фудбал изминативе неколку недели...

Природни лекови за регулирање на хормоните

Понекогаш можете и сами да го решите проблемот со хормоните, а овие природни лекови ќе ви помогнат во тоа.