01 јули 2014 | Кафе пауза

Прекрасни венчаници за модерна свадба

Ако постои дизајнерско име во светот на венчаниците кое го обожаваат сите жени тоа е дефинитивно Џени Пакам.
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

Колку разликите во привлечноста меѓу партнерите влијаат во љубовната врска?

Колку разликите во привлечноста меѓу двата партнери се важни? Како тие влијаат на комуникацијата во љубовната врска?
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

Зошто високите потпетици се вистинскиот избор за вас?

Можеби одењето на балетанки или во патики е побезболно, но еве неколку причини зошто сепак треба да се одлучите за високи потпетици.

Уникатната убавина на градот Закинтос

Во Градот Закинтос сѐ уште се чувствува духот од некогашната власт на Венеција, во начинот на кој се распоредени градбите, но и во културата на локалното население.
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

Луксузен дом во Англија со поглед кон природата

Овој прекрасен дом во Англија е дизајниран од Alexander James Interiors од Беркшир, а е опкружен со неверојатно живописна и богата природа. До куќата се доаѓа преку приватен заграден простор, со педантно уредена зелена површина.

Секојдневниот живот на луѓето од птичја перспектива

Дали кога сте сами се однесувате различно отколку кога сте во јавност?

5 не толку очигледни фактори кои ги уништуваат вашите можности за успех

Проверете дали некоја од овие работи ве спречува во остварувањето на вашите цели.
Датум: 01 јул 2014
, Автор: