03 февруари 2018 | Кафе пауза

5-те хороскопски знаци чии животи целосно ќе се променат оваа година

Без разлика дали ги сакате, промените се неизбежни. Погледнете кои хороскопски знаци треба да се подготват за големи промени оваа година.

Најчестиот сон во светот и неговото вистинско значење

Дали ве разбудил сон во кој вашиот партнер ве изневерил?

Пензиониран свештеник објаснува зошто црквата го измислила „Пеколот“

Дали рајот и пеколот се само концепти смислени од црквата?

Силните личности не се плашат од својата слабост

Да бидете силни не е титула, тоа е начин на живот.

Зошто кралицата Елизабета го мрази своето крунисување?

На 2-ри јуни, 1953-та година. одржано е крунисувањето на британската кралица Елизабета Втора...

Кој алкохолен пијалак предизвикува најлош мамурлак?

Наместо да си ветувате дека никогаш повеќе нема да пробате алкохол, проверете всушност кој пијалак предизвикува мамурлак, а кој не.