Што се случува кога сите хороскопски знаци ќе се најдат на автобуска станица?

Замислете ја следнава ситуација: Чекате автобус на станица со вашето друштво коешто се сочинува од останатите 11 хороскопски знаци.

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

Наместо да го бара домот од соништата, Џеси Липскин решила самата да си го направи.

Оваа загатка е полесна за децата отколку за возрасните: Дали вие ќе успеете да ја решите?

Погледнете го овој цртеж од еден школски автобус и размислете, на која страна се движи тој?

Креативен татко направил прекрасен кревет во форма на автобус за својата ќерка

Овој креативен татко и експерт на полето „Направи сам“ изградил неверојатен Фолксваген кревет за 3-от роденден на неговата ќерка.

Патници кои се подосадни и од бебе кое без прекин плаче за време на целиот пат

Погледнете дел од најдосадните патници и неколку начини на кои можете да се справите со нив...

Студент по архитектура претворил стар автобус во удобен дом

На студентот Хенк Батита му досадило да работи само на концептуални проекти кои постојат само на хартија и решил да внесе живот во својот последен проект...

Како да „преживеете“ ноќно возење со автобус?

Ноќното патување со автобус може да биде големо искушение за оние на кои им е неопходен барем малку комфор за добро да се одморат...

Пријатно Фотошоп-изненадување за сите што чекаат автобус

Погледнете ги бесценетите реакции на луѓето кои биле тајно фотографирани и потоа фотошопирани, во моментот кога ќе се видат себеси наместо рекламата на билбордот отспротива.
Датум: 10 јун 2013
, Автор:

Школски автобус претворен во движечки дом

Овој стар автобус кој порано го користело некое американско училиште, добил една сосема нова намена. Тој сега претставува несекојдневен дом на некој креативен авантурист.

Работи од кои се срамиме кога сме во јавност

Секој од нас се посрамотува по 4 пати дневно – открива едно најново истражување. Помеѓу работите кои ни предизвикуваат црвенило на образите, спаѓаат заборавањето на нечие име, судир со уличната светилка...

Работи кои мора да ги направите барем еднаш во животот

Интересна листа на необични предизвици кои ќе ве насмеат до солзи...

Како да бидете секогаш на време?

Точноста е многу важна за градење професионален имиџ и оставање позитивни први впечатоци. Прочитајте како да бидете секогаш на време.
Датум: 06 мар 2012
, Автор:
12