Креативен татко направил прекрасен кревет во форма на автобус за својата ќерка

Овој креативен татко и експерт на полето „Направи сам“ изградил неверојатен Фолксваген кревет за 3-от роденден на неговата ќерка. Идејата му дошла сосема случајно откако онлајн открил стари делови од овој автобус кои биле на продажба.

Креативен татко изградил прекрасен кревет во форма на автобус за својата ќерка

Тој наместо да го изгради креветот од почеток, одлучил дека е подобро да искористи веќе употребуван кревет на спрат и околу него да ги нареди металните делови од автобусот. Таткото покрај деловите од автобусот, употребил и иверица, боја и други материјали со чија помош изградил неверојатен модел од 2-та серија на Фолксваген автобусите, со кревет на кровот, колоритен ентериер, светла кои работат и волан со звучни ефекти. Погледнете…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар