Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

Наместо да го бара домот од соништата, Џеси Липскин решила самата да си го направи. Разгледувајќи на eBay, таа се вљубила во автобус од 1966-та година и веднаш го купила. Ги поминала наредните неколку години обидувајќи се да го претвори возилото во дом на тркала.

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

Кога го купила, автобусот изгледал вака.

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

Најтешко од сè ѝ било да ги пронајде вистинските луѓе кои ќе ѝ помогнат во преобразбата.

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

„Сакам сама да правам работи, но немам никакво искуство со водовод, струја и работа со дрво што би ми помогнало во проектот.“

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

„Големиот предизвик беше тоа што е навистина различно од работењето на дом што се наоѓа на една локација.“

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

„Постојано мислев на движењето, а покрај тоа аглите на автобусот и прозорците направија вистински предизвик од дизајнирањето.“

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

„Важно беше да се пресметаат аглите бидејќи навалувањето на автобусот се менува во зависност од локацијата. Ова одзема голем дел од времето за проектот.“

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

Во главно, за целиот проект биле потребни 3 години.

Девојка претворила стар автобус во неверојатен подвижен дом

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар