Школски автобус претворен во движечки дом

Овој стар автобус кој порано го користело некое американско училиште, добил една сосема нова намена. Тој сега претставува несекојдневен дом на некој креативен авантурист.Школски автобус претворен во движечки домПрекрасниот дрвен ентериер му дава едно навистина комфорно и пријатно чувство на овој мал движечки дом.  Во него има целосно функционална кујна, камин за греење, кауч за спиење, работно биро и полици кои ги држат работите за да не паднат при патување.Школски автобус претворен во движечки домШколски автобус претворен во движечки домОвие стари автобуси се познати по тоа што трошат многу гориво, па од тој поглед може не е економичен начин за патување. Но, од друга страна се заштедуваат пари, бидејќи секаде можете да преспиете без да платите и да уживате на уникатен начин.Школски автобус претворен во движечки домШколски автобус претворен во движечки домШколски автобус претворен во движечки домШколски автобус претворен во движечки дом


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Sweet Reply

    sakam vakvo 🙂

Остави коментар