Трпезариска маса со столчиња-лулашки

Кристофер Дафи од компанијата „Duffy London“ направил еден интересен концепт на трпезариска маса во комбинација со столчиња-лулашки.Трпезариска маса со столчиња-лулашкиПоведен од поговорката „Не прекинуваме со играта бидејќи старееме, туку старееме бидејќи прекинуваме со играње“, тој ја создал оваа перфектна маса, погодна за секој модерен дом. Таа има димензии 220х235х135 сантиметри, а за нејзина изработка и испорака потребни се од 8 до 12 недели. Нејзината цена е висока, односно 6.895 фунти, но навистина е интересна и практична за заштедување на простор.Трпезариска маса со столчиња-лулашкиТрпезариска маса со столчиња-лулашкиТрпезариска маса со столчиња-лулашкиТрпезариска маса со столчиња-лулашкиТрпезариска маса со столчиња-лулашки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар