За љубителите на кафето и фотографирањето…

Можеби сте виделе фотообјектив употребен како шолја за кафе и досега, но овој пат не мора да жртвувате стара леќа, која ретко ја користите за да уживате во вашето кафе сервирано на овој начин. Вакви „шолји за кафе“ сега и се продаваат.За љубителите на кафето и фотографирањето...Зад креативната идеја стои тимот од Photojojo, која им дошла откако во кафе-бар биле послужени со кафе, сервирано во шолји во облик на објективи. Откако се созеле од неверојатната идеја, се сетиле дека можат да го направат истото, за широки маси.За љубителите на кафето и фотографирањето...Позната е „борбата“ помеѓу корисниците на фотоапарати од Никон и од Канон. И љубителите на едниот и љубителите на другиот бренд имаат избор, па можат да изберат шолја за кафе, брендирана како и нивниот фотоапарат.За љубителите на кафето и фотографирањето...

За љубителите на кафето и фотографирањето...Шолјите за кафе се обложени со не`рѓосувачки челик кој е отпорен на висока температура и е лесен за чистење. Странично имаат прстен за зумирање и фокусирање во улога на гумен држач, а одозгора доаѓаат со вистинско капаче за објективот. Шолјите од Никон, дури зумираат кога ќе се заврти нивниот прстен.За љубителите на кафето и фотографирањето...Фотообјективите како шолји за кафе можете да ги нарачате од Photojojo, и тоа Никон за 30 долари, а Канон за 24. Покрај за свое уживање, ова е и одличен подарок за страсните љубители на фотографирањето.За љубителите на кафето и фотографирањето...

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Марија Дукоска Reply

    Сакам една ваква… 🙂

  2. kikooo Reply

    i ja sakam edna vakvaaa …Obozavam jaaaa. :*

Остави коментар