Очи широко отворени кон сонот

Очи широко отворени кон сонот

Mikko Lagerstedt е графички дизјанер и фотограф од Финска. Тој е аматер во својата работа и допрва учи како да го доживува светот околу него. Започнал да се занимава со фотографија во декември, 2008 година и оттогаш е вљубен во неговата работа.

Очи широко отворени кон сонот

И покрај тоа што Мико не е искусен фотограф, мора да му се оддаде признание за неговиот исклучителен вроден талент и чувство за создавање приказна и мистика во неговите дела. Неговите фотографии потсетуваат на соништата, оние кои не ги паметиме баш јасно.

Очи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонотОчи широко отворени кон сонот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар