Кралскиот пијалак

Венчавката на принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон беше еден од најизвонредните настани на 21-от век. Откако малку легна прашината околу самата венчавка, може и ние да си наздравиме на кралски начин. Создаден посебен пијалак, наречен „Кралската венчавка“.
Датум: 07 мај 2011
, Автор:

Англиски колачиња

За сите обожаватели на кафето, еве предлог-рецепт за брзо и едноставно слатко задоволство. Станува збор за колачиња, коишто ќе измамат насмевка на сечие лице. Брзи за подготовка, сè што ви треба е да издвоите еден час...
Датум: 30 апр 2011
, Автор:

Медот во кујната

Во комбинација со сирење и модар патлиџан, месо и риба, медот е додаток кој ако не сте почнале да го употребувате, време е да почнете.

Бела сангрија

Сите сме пробале сангрија - овошно црвено вино. Време е да пробате нешто ново и поинакво. Видете зошто оваа бела сангрија ќе биде главната ѕвезда на вашата следна забава или прослава.

Чоколадни тартуфи

Ова е оној десерт што никого не може да го остави рамнодушен. Толку едноставен, лесен и премногу вкусен. Предизвикува сериозна зависност, а еден чоколаден тартуф верувајте дека нема да ви биде доволен.

Здрава храна за оптимално здравје

Дознајте која храна може да ви го зајакне имунолошкиот систем, да ви го подобри видот, работата на срцето, да ви ги зајакне коските, да ви ја зголеми сексуалната моќ, да ве штити од рак и што уште не.
Датум: 14 апр 2011
, Автор:

Чоколаден намаз со кикирики

Уште еден доказ дека чоколадото и кикириките се најдобри пријатели.

Крвавата Мери

Овој коктел е одлично „извинување“ за да пиете и јадете во исто време, и тоа, што ви сака душата.

Италијански сендвич со кашкавал

Доста ви е од обични сендвичи со кашкавал и шунка? Сакате нешто печено, топло, меко, брзо и многу вкусно, а во исто време и италијанско?

Колачиња: Црвено кадифе

Овие колачиња се направени од состојките потребни за тортата Red velvet (црвено кадифе), а посебни се бидејќи се полнети со фил од крем-сир. Ако сте во недоумица со што да ги изненадите гостите, овие колачиња се полн погодок.

Крвава оранжада

Направете ја оваа неверојатно ароматична, цитрусна освежителна оранжада.

Млечен пунч

Пробајте го овој млечен пунч кој ќе ве загрее пред спиење... во секоја смисла.