24 февруари 2016 | Кафе пауза

7 нешта кои можат да ги разберат само оние кои подолго време немале секс

Погледнете ги следниве 7 нешта кои им се случуваат само на оние кои немале секс подолго време.

Пристигна најновиот моден тренд: Усни во две бои

Епа ајде, почнете со експериментирање, бидејќи бројот на комбинации е неограничен, а на вас останува само да ја изберете омилената.

Едноставни, но ефикасни начини да ги нервирате луѓето околу вас

Официјален водич кој ќе ви помогне доколку некогаш ви се потреби идеи како да ги нервирате и вадите од такт луѓето околу вас. Со среќа!

4 начини на кои вашите емоции можат негативно да влијаат врз вашите одлуки

Научете како да ги препознаете чувствата кои ви ги замаглуваат мислите.

Како да изградите самодоверба за помалку од 5 минути?

Во случај да се чувствувате несигурно и вознемирено од ситуацијата или од состојбата во која се наоѓате, не очајувајте и најпрво длабоко вдишете.
Датум: 24 фев 2016

5 митови за успехот во кои не треба слепо да веруваме

Чекорете храбро на патот кон успехот и не верувајте во сѐ што ќе слушнете.

Класични мисли од Кери Бредшо во кои ќе се пронајдат сите модерни девојки

„Можете ли да стигнете до иднината ако вашето минато е сегашност?“

3-те хороскопски знаци кои се родени несреќни и најчесто ги следи лоша судбина

Некои луѓе се родени под среќна ѕвезда, но тоа не може да се каже за овие три хороскопски знаци кои од самото раѓање ги следи лоша среќа.
Датум: 24 фев 2016

11 бесплатни начини да се чувствувате убаво

Важно е да се потсетите дека нештата кои ве прават да се чувствувате најубаво, не можат да се купат со пари.
Датум: 24 фев 2016

4 научни совети како да ги остварите вашите соништа

Како да ја задржите вашата волја за да ги исполните своите најголеми цели?

10 прехранбени производи кои ќе ви обезбедат енергија за целиот ден

Добро е да знаете кои продукти во исхраната ќе ви обезбедат доволно енергија за да може да ги извршите сите задачи во текот на денот.
Датум: 24 фев 2016

30 знаци дека вашата сестра е вашата сродна душа

Кога и да ви се сретнат погледите, вие точно знаете што другата мисли во тој момент.
12