15 март 2016 | Кафе пауза

Во април Ник Вујичиќ пред македонската публика

На 16 април, во ВИП Арената на СРЦ „Борис Трајковски“, со свој мотивационен говор ќе се претстави големиот светски хуманист и говорник Ник Вујичиќ.
Датум: 15 мар 2016
, Автор:

5 интересни начини да ја носите беж бојата оваа сезона

Беж бојата може да биде многу забавна, доколку знаете како да ја комбинирате со останатите дневни парчиња!

Освен за будење, за што друго може да ви служи кафето?

Најпрво, кафето постои за да го разубави нашето секојдневие и да ни ја даде потребната енергија за да го преживееме денот.

За младите невести: 5 клучни совети за избор на совршената венчаница

Корисни совети за да ја изберете совршената венчаница за вас и да изгледате како филмска ѕвезда на почетокот од вашиот нов живот.

Руски психолог открива изненадувачки, но ефикасен метод за ослободување од стравовите

Станува збор за постапка од 3 фази, која доколку ја издржите до крај, вашите фобии и стравови ќе исчезнат за само неколку минути.

Авантурите на диносаурусот Дино и неговите пријателчиња

Забавната и разиграната страна на фотографијата.

Зошто треба да ги тргнеме маските и да го покажеме вистинското лице?

Нашата убавина лежи во нашата ранливост, нашите комплексни емоции и нашата автентична несовршеност.

Најдобрите реплики на Фиби Буфе од ТВ серијата „Пријатели“

Без сомнение, Фиби Буфе е најексцентричниот карактер од култната хумористична серија „Пријатели“.
Датум: 15 мар 2016

10 клучни принципи за пронаoѓање среќа

Сите копнееме по среќата, но за жал често се движиме во погрешна насока.

3-те најдобри природни пијалаци за согорување калории

Откријте кои се трите најдобри пијалаци кои го забрзуваат работењето на вашиот метаболизам, согоруваат повеќе калории, а со тоа автоматски придонесуваат и кон слабеење.
Датум: 15 мар 2016

Најголемите животни лекции од Лав Толстој

Прочитајте како патот на Толстој може да ни помогне повторно да ги разгледаме своите погледи и ставови.

11 магнети за неред кои потајно го прават вашиот дом неуреден

Без разлика на сè, чист дом значи среќен дом, а сите би можеле да имаме корист од повеќе среќа во нашите животи.
Датум: 15 мар 2016
12