Водени перики на ќелави глави

Водени перики на ќелави глави

Луѓето кои немаат коса на главата имаат една очигледна предност пред останатите – ним добро им стојат перики од вода. Фотографот Тим Тадер се сетил на ова и направил хумористична фотосерија наречена Водени перики (Water wigs), за која гологлави луѓе му позирале додека кон нив биле вперувани балони со вода.Водени перики на ќелави главиРезултатот од ова се смешни експресии на лицата на моделите, кои на фотографиите „носат“ уникатни перики во живи бои, полни со движење и енергија.Водени перики на ќелави главиКлучот е во фаќањето на вистинскиот момент од експлозијата на водените балони.

„Kористевме ласер и звучен активатор за да го фатиме вистинскиот момент, така што за секој субјект да креираме коса која најдобро ќе одговара на неговото лице,“ вели Тим за својата работа со тимот.

Водени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави главиВодени перики на ќелави глави


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар