Необични модерни бањи

Иако првите бањи, кои се појавиле 3000 години п.н.е. имале религиозна вредност, денес главниот акцент се става на нивната функционалност, но и на нивниот дизајн. Сè почесто сме сведоци на бањи со необичен ентериер, инспирирани од природата, од модерната технологија, но и од класиката.

Необични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањиНеобични модерни бањи

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Maja Reply

    se e super, koga celiot stan bi go pretvorila vo banja!

Остави коментар