Величествени бувови овековечени во неверојатни фотографии

Бувовите се неверојатни суштества, нивните длабоки очи и застрашувачки гласови се дел од митовите и најстарите приказни. Уште од античко време, бувовите ја поттикнувале имагинацијата на различни култури кои ги поврзувале со смртта, проклетството, лошите знаци или мудроста. Овие верувања можеби се базираат на фактот дека бувовите се одлични и лесно снаодливи ловци со исклучителен слух, одличен вид, тивки крилја и смртоносен зафат. Тие ретко го промашуваат својот плен. Погледнете ги овие фотографии кои ги покажуваат бувовите во своето најдобро светло…

Величествени бувови овековечени во неверојатни фотографии


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар