Ова мало момче секој ден оди на возбудливи авантури

Даниела Бабич е мајка на 3 деца и фотографка. Таа живее во Виена, Австрија. Таа се опишува себеси како креативна личност која максимално ја искористува моќта на Фотошоп и прави прекрасни фотографии. Идејата за овој интересен проект ја добила во момент на фрустрација кога, барајќи инспирација, наишла на фотографии кои ги сликала во зоолошка.

Ова мало момче секој ден оди на возбудливи авантури

Од тогаш Даниела го „испраќа“ својот 10-годишен син на неверојатни авантури и не планира да запре тука. Погледнете дел од авантурите на малечкиот Теодор.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар