Ретро фотосесија на прекрасен љубовен пар

Ретро фотосесија на прекрасен љубовен пар

Има нешто во ретро фотографиите, некоја магична носталгичност за друго време, која им дава посебно чувство и убавина. Особено кога доловуваат убави моменти на заљубен пар. Овие фотографии се дел од фотосесијата на прекрасните Стејси и Геоф на денот на нивната свршувачка, а се направени од страна на Sloan Photographers, брачен пар со блага опсесија за винтиџ елементи. Сè е совршено вклопено, почнувајќи од прекрасната природа, нивната усогласена облека, па сè до грамофонот и плочата. Оригинално и опуштено ја прикажуваат љубовта во вистинско светло, но малку ретро обоена.

Ретро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен пар Ретро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен парРетро фотосесија на прекрасен љубовен пар


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар