22 февруари 2013 | Кафе пауза

Со неколку шолји кафе дневно до подолг животен век

Според најновото истражување во кое учествувале над половина милион луѓе, со 3 шолји кафе...

Филм: Хобит: Неочекувано патување (The Hobbit: An Unexpected Journey)

Почетокот на нова брилијантна трилогија…

Правила за комбинирање храна и алкохол

Оброкот не е целосен без пијалак...

Вежби за цврст „бразилски“ задник

Ова одлично видео може да ви помогне повторно да се вратите во форма и пред сѐ да се размрдате од постојаното седење по дома или на работа.

Нацистички бункер во подземјето на Париз

Под една од најпрометните железнички станици во Париз, се крие бункер од 120 квадратни метри, кој започнале да го градат Французите, а го завршиле Германците...

Фотографии од Сонцето кои ќе ве заслепат

Фридман го смета своето портфолио како „соларен дневник, портрети на моменти од животот на нашата локална ѕвезда“.

Ретро фотосесија на прекрасен љубовен пар

Оригинална и опуштена фотосесија која ја прикажува љубовта во вистинско светло...